De Academie voor Zelfherstel is dankbaar en trots dat Pascale Bruinen is gevraagd om te komen spreken tijdens het 3e Nationaal Prehabilitatie Congres dat dit jaar op 21 september 2023 plaatsvindt in het Universitair Medisch Centrum Groningen.
Prehabilitatie is een speciaal programma om patiënten vóór hun operatie zo fit mogelijk te maken. Deelnemers die een ingreep moeten ondergaan volgen vooraf een begeleide training op kracht en conditie, voeding, leefstijl en mentale conditie. Waar mogelijk worden vooraf ook onderliggende aandoeningen zoals een ijzertekort gecorrigeerd. Mensen die zo’n prehabilitatieprogramma volgen, herstellen sneller en lopen een kleinere kans op complicaties.
Pascale zal die dag een presentatie geven getiteld: ‘Zelfherstel van binnenuit: optimale mentale voorbereiding op een operatie’.
Haar presentatie is enerzijds gebaseerd op haar eigen positieve ervaringen toen zij in 2016 plotseling een zware buikoperatie moest ondergaan. Dankzij een intensieve geestelijke voorbereiding in de vorm van hersentraining met behulp van meditaties, affirmaties en visualisaties – waarbij ze zich het best mogelijke scenario heeft ingeprent – heeft zij achteraf geen enkele pijn ervaren en is ze bovendien zeer snel hersteld. In dit deel van de presentatie zal ze delen hoe ze dit precies heeft gedaan.
Anderzijds gaat haar presentatie over de wetenschappelijke onderbouwing van gezondheidsbevordering door mindsetoptimalisatie en mentale prehabilitatie (optimale geestelijke voorbereiding op een operatieve ingreep). Want haar eigen bijzondere ervaring heeft ertoe geleid dat zij vervolgens jarenlang diepgaand de wetenschap achter de biologische effecten van gedachten, gevoelens en overtuigingen heeft bestudeerd. Dit heeft geresulteerd in haar boek ‘Zelfherstel van binnenuit’, dat inmiddels door steeds meer zorgprofessionals zoals oncologen, anesthesiologen, gynaecologen, huisartsen, leefstijlgeneeskundigen, verloskundigen en GZ-psychologen aan hun patiënten wordt ‘voorgeschreven’.
Pascale ziet er alvast enorm naar uit om deze specifieke vorm van mentale prehabilitatie een stem te mogen geven tijdens dit waardevolle congres!
Met dank aan de congrescommissie voor de uitnodiging: Prof.dr. Joost Klaase, HPB en Levertransplantatiechirurg UMCG, drs. Allard Wijma, arts-onderzoeker HPB Chirurgie en prehabilitatie UMCG, drs. Heleen Driessens, arts-onderzoeker HPB Chirurgie en prehabilitatie UMCG alsmede de Stichting Fit4Surgery.
Lees Interacties